LAS VEGAS, NEVADA - SEPTEMBER 14: Merab Dvalishvili of Georgia poses with the bantamweight title belt after defeating Sean O’Malley of the United States during UFC 306: Riyadh Season Noche at Sphere on September 14, 2024 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Christian Petersen/Getty Images)

Dvalishvili nem hagyott kérdést, jöhet Umar Nurmagomedov

Merab Dvalishvili elsöprő, egyhangú pontozásos győzelemmel vetett véget a „The Suga Show”-nak, és ezzel megszerezte a UFC harmatsúlyú címet a Noche UFC főmérkőzésén a The Sphere-ben.

Dvalishvili folyamatos mozgással, hat takedownnal és alig több mint 10 perc kontrollidővel zavarta és akadályozta meg, hogy Sean O’Malley kibontakoztassa tudását.

Ez egy domináns teljesítmény volt, amelyből hiányzott az a tűzijáték, amelyet a The Sphere-ben a rajongók vártak.

„Én vagyok a legjobb harmatsúlyú a UFC-ben!” – mondta Dvalishvili.

O’Malley másodjára szerette volna megvédeni a címét, de a küzdelem során nehezen talált lendületet, leszámítva néhány testre mért rúgást az utolsó percekben. A 49-46, 48-47 és 48-47-es pontszámok ellenére Dvalishvili a küzdelem szinte minden percében kézben tartotta az irányítást.

A könyörtelen földrevitelei és korlátlan gáztartályáról ismert Dvalishvili szinte azonnal munkához látott, és három perccel a küzdelem után már a földre vitte a dolgokat, és próbára tette O’Malley ellenállóképességét. O’Malley becsületére legyen mondva, hogy talpra állt, de nem sokkal később visszarántották a szőnyegre, és egy guillotine csapdájában találta magát. Ez egy olyan helyzet volt, amiben a 29 éves O’Malley még nem volt UFC-s pályafutása során. A Montanából származó harcos hozzászokott ahhoz, hogy diktálja a küzdelmet, és pusztító kiütő erejét és pontosságát használta fel az ellenfelek lecsapására. De Dvalishvili egy folyamatosan mozgó célpont volt, amit O’Malley nem tudott elkapni. A második menet nagy részében Dvalishvili a földön dolgozta meg a bajnokot. Egy pillanatban Dvalishvili megmagyarázhatatlanul elengedett egy guillotine fojtást, és elsétált néhány másodperccel a menet vége előtt. O’Malley élt a lehetőséggel, és bevitt néhány ütést, de ez volt az összes lehetősége. A 3. és 4. menet hasonlóan alakult.

Az egyetlen igazi dráma a küzdelem utolsó pillanataiban következett be, amikor egy O’Malley által indított rúgás úgy tűnt, hogy fájdalmat okoz Dvalishvili számára. A nagyrészt O’Malley-párti közönség biztatására a színes hajú harcos igykezett lezárni a küzdelmet, de ez már túl késő volt.

Miután két egymást követő vereséggel kezdte pályafutását a UFC-ben, a 33 éves Dvalishvili 11 egymást követő győzelemmel tépte szét az ellenfeleit, és egyetlen bíró sem látta a küzdelmet ellenfele javára. A vereség véget vet O’Malley hét mérkőzéses veretlenségi sorozatának, és megakasztja az útját, hogy elérje Conor McGregor szupersztár státuszát.

Dvalishvili első címvédése a UFC veretlenül második helyen álló, harmatsúlyú Umar Nurmagomedov ellen lesz.