VANCOUVER, BRITISH COLUMBIA - JUNE 10: Amanda Nunes of Brazil announces her retirement after her victory over Irene Aldana of Mexico in their women's bantamweight title fight during the UFC 289 event at Rogers Arena on June 10, 2023 in Vancouver, Canada. (Photo by Cooper Neill /Zuffa LLC)

Amanda Nunes megőrizte címét, majd megerősítette, hogy visszavonul

„Az oroszlánasszony” Amanda Nunes visszatért az Octagonba, hogy a UFC 289 főmérkőzésén címmérkőzést vívjon. Nunes a Vancouverben található Rogers Centerben harcolt az 5. helyen álló, Irene Aldana ellen.

Irene Aldana a nyitó menetben nehezen talált bármi fogást ellenfelén, mivel Nunes érvényesítette dominanciáját, és számos ütéssel fárasztotta ellenfelét. Az első menet négy percéhez közeledve Nunes kissé túlbuzgóvá vált, és beljebb ment, így Aldana egy erős jobbegyenest tudott bemutatni, amely Nunes bal szeme mellett okozott egy kisebb vágást. Bár vitathatatlanul ez volt a menet legjobb ütése, Aldana aktivitásának hiánya miatt valószínűleg elvesztette az első öt percet.

A második és harmadik menetben az „Oroszlánasszony” továbbra is kedvére mérte az ütéseket, mivel Aldana egyszerűen nem talált lehetőséget a kezei bevetésére. A harmadik menetben Nunes úgy döntött, hogy kicsit változtat, és a birkózási képességeit felhasználva többször is a szőnyegre kényszerítette Aldanát. Aldana ekkor már egyértelműen három menet hátrányban volt, és a sarka erősen biztatta Aldanát, hogy lépjen előre, és engedje el a kezeit. Aldana ezt meg is próbálta tenni a negyedik menetben, de a támadásai továbbra is stagnáltak, mivel Nunes élesebbnek tűnt, mint valaha.

Mivel a győzelme már szinte biztos volt, Amanda Nunes az ötödik menet első pillanataiban a földre vitte a dolgokat. Nunes az utolsó öt percben végig a szőnyeghez szorította ellenfele hátát.

Hivatalos eredmény: Amanda Nunes – Irene Aldana egyhangú döntéssel (50-44, 50-44, 50-44, 50-43). A harcot követően Amanda Nunes letette mindkét UFC-bajnoki címét a kesztyűivel együtt, és hivatalosan is bejelentette, hogy visszavonul a vegyes harcművészetek sportjától.

Borítókép: Cooper Neill /Zuffa LLC